• Ziņas
  • Lauksaimniecība
  • Latvijas lauksaimnieki bažījas par iespējamo lauku attīstības budžeta samazinājumu

Pašvaldība mūs dzenā par sabojātajiem ceļiem, sūrojas lielas zemnieku saimniecības vadītājs

Vienai no Latvijas vērtīgākajām zemnieku saimniecībām "Līgo" pašreiz būtu nepieciešams, lai valsts izsludina ārkārtas stāvokli arī Jelgavas novadā, piektdien intervijā raidījumam "Delfi TV ar Jāni Domburu" sacīja saimniecības vadītājs Jānis Vinters.

"Tagad mums būtu vajadzīgs ārkārtas stāvoklis," sacīja Vinters, piebilzdams, ka saimniecības darbiniekiem darbs norit ļoti sarežģītos apstākļos.

"Mēs dotajā brīdī knapi esam paspējuši novākt kukurūzu skābbarībai. Viss plūst un šķīst, esam dubļos līdz ausīm," norādīja Vinters.

Viņš piebilda, ka darbus neatvieglo pašvaldības attieksme.

"Pašvaldība mūs dzenā ar policiju par bojātajām ceļiem, māj ar pirkstu, bildē. Bet mums kaut kā tā raža ir jānovāc. Mēs cenšamies kaut kā to savu darbu paveikt, pēc tam no asfalta dubļus paslaucīt nost. Raža mums jānovāc, pēc tam aiz sevis savāksim," viņš sacīja.

Vinters arī skaidroja, ka lauksaimniekiem valsts atbalsts ir nepieciešams, jo atšķirībā no citām nozarēm tā ir atkarīga no dabas untumiem.

Kā ziņots, valdība nolēmusi 29 novados Latgalē, daļā Vidzemes un Zemgales izsludināt ārkārtas stāvokli lauksaimniecības sektorā, tostarp Aglonas, Baltinavas, Balvu, Ciblas, Dagdas, Daugavpils, Ilūkstes, Kārsavas, Krāslavas, Līvānu, Ludzas, Preiļu, Rēzeknes, Riebiņu, Rugāju, Vārkavas, Viļakas, Viļānu, Zilupes, Alūksnes, Jēkabpils, Madonas, Lubānas, Gulbenes, Cesvaines,Varakļānu, Krustpils, Salas un Aknīstes novados.

Ārkārtas stāvoklis šajos novados būs spēkā līdz novembra beigām.

Vinters 2007. gadā sagādāja sensāciju, leģendārajā rallijreidā Lisabona - Dakāra iegūstot sesto vietu. Pēc šiem panākumiem Vinters īsu brīdi bija manāms Latvijas šovbiznesā. Viņa zemnieku saimniecība "Līgo" ir starp lielākajām Latvijā, kas viņu pēc aktīvu vērtības ierindojis valsts turīgāko cilvēku sarakstā.

Drukāt