• Ziņas
  • Latvijas ceļi
  • Lauksaimnieki ir noskaņoti pret OCTA iegādi, ja auto netiek izmantots ceļu satiksmē

Nākamgad atjaunos bēdīgi slavenā Brunavas autoceļa segumu

Nākamgad posmā no Bauskas šosejas (A7) līdz krustojumam ar vietējas nozīmes ceļu Bauska–Brunava–Paņemūne–Lietuvas robeža (V1022) ir plānota grants seguma atjaunošana, informēja "Latvijas Valsts ceļi" (LVC).

"Atjaunot segumu būs iespējams pateicoties tam, ka valdības kolēģi atbalstīja manis iesniegto priekšlikumu par papildus līdzekļu piešķiršanu autoceļu uzturēšanai. Nākamgad tie būs 25 miljoni eiro un viss šis finansējums tiks novirzīts tieši vietējo autoceļu sakārtošanai. Arī 2018. un 2019. gadā vietējiem autoceļiem tiks novirzīts papildu finansējums. Tas ļaus katru gadu savest kārtībā aptuveni 300 kilometrus vietējās nozīmes autoceļu, atjaunojot grants segumu, vai veicot divkāršo virsmas apstrādi un padarot segumu par melnu," vizītes laikā novadā sarunā ar vietējiem iedzīvotājiem paudis satiksmes ministrs Uldis Augulis (ZZS).

Vizītes ietvaros Augulis apmeklēja Brunavas pagastu un apsekoja autoceļu Grenctāle – Tilti – Tunkūni (V1021) posmā no Bauskas šosejas līdz Ērgļiem (no 0. līdz 6,80. kilometram). Pavasara šķīdonī šis autoceļa posms bija nonācis kritiskā stāvokli, tādēļ novada iedzīvotāji aicināja izsludināt ārkārtas stāvokli.

Minētajā posmā tiks veikta arī grāvju tīrīšana, apauguma noņemšana, teritorijas attīrīšana no krūmiem, koku un koku zaru zāģēšana, caurteku atjaunošana un izbūvē, informē LVC.

Seguma atjaunošana nākamgad plānota arī uz autoceļa Bauska – Brunava – Paņemūne – Lietuvas robeža (V1022) posmā no Ērgļiem caur Budbergu līdz Lietuvas robežai Brunavas pagastā (no 16,10. līdz 29,40 kilometram).

Arī šajā posmā tiks veikta grāvju tīrīšana, apauguma noņemšana, teritorijas attīrīšana no krūmiem, koku un koku zaru zāģēšana, caurteku atjaunošana un izbūvē.

Drukāt