Festivāla "Staro Rīga" interaktīvais gaismas mākslas objekts iekļauts Āzijas lielākā gaismas festivāla programmā

Radošās apvienības "I Did It" interaktīvais gaismas mākslas objekts “Emogrāfs" no 4.marta līdz 17.martam tiks eksponēts Āzijas lielākajā gaismas mākslas festivālā "i Light Marina Bay" Singapūrā, kas ierasti pulcē inovatīvākos un oriģinālākos gaismas mākslas darbus no visas pasaules.

Festivāla programmā Latvijas autoru darbs tiks eksponēts pirmo reizi un būs aplūkojams līdzās pasaulē labi pazīstamu mākslinieku darbiem no Vācijas, Izraēlas, Lielbritānijas, Norvēģijas, ASV, Japānas, Ķīnas, Malaizijas un Singapūras.

Līdztekus dalībai festivālā, Latvijā radītais interaktīvais gaismas mākslas objekts izvēlēts kā viens no centrālajiem notikumiem festivāla atklāšanas pasākumā. Visu pasākuma norises laiku tas būs aplūkojams pašā Singapūras centrā uz Marinas līča pilsētas mākslas galerijas fasādes, kas atrodas līdzās vienam no starptautiski pazīstamākajiem mūsdienu Singapūras zīmoliem - "Marina Bay Sands" ēku kompleksam.

Interaktīvais objekts "Emogrāfs" ir radošās apvienības "I Did It" autoru pašu izgudrota un radīta ierīce, kas uztver cilvēka sirdspukstus un liek griezties kaleidoskopam atbilstoši sirds ritmam. Kaleidoskopa zīmējums mūzikas pavadījumā attēlojas uz ēkas sienas.

"Esam gandarīti, ka mūsu idejas ir ieguvušas starptautisku skanējumu un priecājamies, ka jau pavisam drīz Rīgas un Latvijas vārds pozitīvi izskanēs tik tālā valstī kā Singapūra, uzrunājot ne vien turienes iedzīvotājus, bet arī daudzus festivāla apmeklētājus un gaismas mākslas jomas profesionāļus no Āzijas reģiona. Centīsimies, lai mūsu darbs tiktu pienācīgi pamanīts un mēs vēl vienu reizi gūtu apliecinājumu tam, ka Latvijā savulaik iedibinātā gaismas objektu veidošanas tradīcija ir perspektīva joma, kuras ietvaros mūsu darbi ir konkurētspējīgi starptautiskā arēnā. Šis notikums lieliski apliecina, ka mums ir idejas, kuras gūst atsaucību pat tālu aiz mūsu robežām - nepieciešama tikai labvēlīga vide un iespējas šeit, lai tās attīstītu," teic radošās apvienības "I Did It" direktore Madara Gruntmane.

Interaktīvais gaismas mākslas objekts "Emogrāfs" tika radīts gaismas festivāla "Staro Rīga" programmas ietvaros 2012. gadā. Kopš tā laika tas kļuvis par vienu no starptautiski atzītākajiem Latvijas autoru darbiem, jo piedalījies gaismas festivālā "Lumina" Portugālē, festivālā "Svetlobna Gverila" Slovēnijā, kā arī Tallinas gaismas biennālē.

Festivāls "i Light Marina Bay" Singapūrā notiek kopš 2010. gada reizi divos gados. To organizē Singapūras attīstības ministrijai pakļautā pilsētas labiekārtošanas pārvalde. Festivāla pasākumus vidēji apmeklē vairāk nekā 600 000 Singapūras iedzīvotāju un tūristu. Kopš šī gada festivāls kļūs par ikgadēju notikumu.

Plašāku informāciju par festivālu var iegūt interneta vietnē http://www.ilightmarinabay.sg.

Gaismas mākslas objekta "Emogrāfs" dalību festivālā "i Light Marina Bay" atbalsta Rīgas dome.

 

Autors: Madara Gruntmane

Foto: riga2014.org

Drukāt