VARAM aicina piedalīties diskusijā par pāreju uz aprites ekonomiku Latvijā

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) sadarbībā ar biedrību "Baltijas vides forums" 2016. gada 2.martā aicina piedalīties seminārā - diskusijā par problēmām un risinājumiem pārejai uz aprites ekonomiku Latvijā.

Pasākums notiks plkst 10:00 viesnīcas "Tallink" semināru zālē, Elizabetes ielā 24, Rīgā.

Sanāksmes mērķis ir informēt par aktualitātēm aprites ekonomikas kontekstā, iepazīstināt ar līdz šim īstenotajām aktivitātēm un pārrunāt iespējamās turpmākās rīcības. Pasākumā plānots diskutēt par ES Aprites ekonomikas rīcības plānu un uzstādījumiem, resursu efektivitāti kā aprites ekonomikas stūrakmeni, izvērtējot Latvijas situāciju. Savukārt VARAM pārstāvji iepazīstinās ar Latvijas sākotnējo nostāju par aprites ekonomikas pakotni.

Diskusijas otrajā daļā plānota viedokļu apmaiņa par atkritumu apjoma samazināšanu un Latvijas iespējām sasniegt "jaunos" atkritumu pārstrādes mērķus (līdz 2030. gadam). Tāpat paredzēts apskatīt priekšnosacījumus un instrumentus atkritumu rašanās novēršanai un resursu efektīvai izmantošanai.

Pasākumā piedalīsies Eiropas Komisijas, VARAM, Ekonomikas un Labklājības ministriju, Latvijas Pašvaldību savienības, Latvijas Atkritumu saimniecības asociācijas, AS "Latvijas Zaļais punkts" un SIA "Zaļā josta" pārstāvji.

Tā kā dalībnieku skaits pasākumā ir ierobežots, interesentus lūgums līdz 2016. gada 25.februārim pieteikties, nosūtot potenciālā dalībnieka vārdu, uzvārdu un kontakttālruni Līgai Kārklei uz e-pastu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. vai zvanot pa tālruni 67357555.

 

Autors: Kristīne Kļaveniece

Foto: europarl.lv

Drukāt