• Ziņas
  • Ekonomika
  • Baltijas valstīs septembrī bijusi lielākā gada inflācija ES

Oktobrī rūpniecības produkcijas apjoms pieaudzis par 5,4 %

Šī gada oktobrī, salīdzinot ar pērnā gada oktobri, rūpniecības produkcijas apjoms pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās pieauga par 5,4 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Ražošanas apjoma kāpums bija apstrādes rūpniecībā par 5,9 %, ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 10,7 % un elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 3 %.

Ievērojams produkcijas izlaides pieaugums, salīdzinot ar pagājušā gada atbilstošo mēnesi, bija automobiļu, piekabju un puspiekabju ražošanā – par 42,7 %, ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanā – par 25,4 %, elektrisko iekārtu ražošanā – par 17 %. Produkcijas apjoma kāpums bija arī pēc īpatsvara lielākajās apstrādes rūpniecības nozarēs: koksnes un koka izstrādājumu ražošanā (par 1,3 %), pārtikas produktu ražošanā (par 2,1 %), gatavo metālizstrādājumu ražošanā, izņemot mašīnas un iekārtas (par 16,1 %), liecina CSP dati.

Šī gada oktobrī, salīdzinot ar septembri, rūpniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās samazinājās par 2 %, tai skaitā ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 1,7 % un elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 21,1 %, bet apstrādes rūpniecībā bija pieaugums – par 0,2 %.

CSP secinājis, ka šī gada oktobrī, salīdzinot ar 2016. gada oktobri, apstrādes rūpniecības apgrozījums pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem faktiskajās cenās pieauga par 9,3 %. Apgrozījums vietējā tirgū pieauga par 6,5 %, eksportā – par 12,4 % (tai skaitā eirozonā – par 22,6 %, ārpus eirozonas – par 5 %).

Tāpat 2017. gada oktobrī, salīdzinot ar septembri, apstrādes rūpniecības apgrozījums pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem pieauga par 1,1 %. Apgrozījums vietējā tirgū pieauga par 0,9 %, eksportā – par 1,4 % (tai skaitā eirozonā – par 1,5 %, ārpus eirozonas – par 1 %).

Drukāt