Briežu hroniskās novājēšanas slimības uzraudzības programmu Latvija sāks ieviest nākamgad

Šobrīd Latvijā pastāv briežu hroniskās novājēšanas slimības pasīvā uzraudzība, savukārt ar Eiropas Komisijas (EK) regulu, kas šobrīd vēl ir izstrādes procesā, paredzēts noteikt, ka no 2018. gada Pārtikas un veterinārajam dienestam (PVD) jāievieš briežu hroniskās novājēšanas slimības uzraudzības programma, informēja PVD. Add a comment

Drukāt

Piesārņota gaisa dēļ EK piecām valstīm draud ar tiesu darbiem; problēmas arī Latvijā

Eiropas Komisija (EK) piecām dalībvalstīm draud ar tiesu darbiem un finansiālām sankcijām piesārņotā gaisa dēļ. Starp šīm valstīm ir Itālija, Spānija, Vācija, Lielbritānija un Francija, taču kopumā atļautās piesārņojuma normas pārkāpj 16 dalībvalstis, to vidū arī Latvija. Pagaidām vēl nav precedenta ar šādiem tiesu darbiem, taču EK sola šādu rīcību gadījumā, ja vispirms nosauktās piecas valstis nerīkosies atbildīgi.

Add a comment

Drukāt

Labās ziņas no klimata pārmaiņām: Baltija būs lielākā ieguvēja Eiropā

Ziņās par klimata pārmaiņām parasti izceļ sliktās puses - ietekmi uz vidi, ekonomiku, sabiedrību, un tas arī ir ziņu uzdevums - vēstīt par problēmām, meklēt tām risinājumu. Tomēr nevar noliegt, ka jāgatavojas arī labajam. Klimata pārmaiņām jāgatavojas kā iespējai veicināt ekonomiku un celt katra Latvijas iedzīvotāja dzīves kvalitāti arī citos veidos, ko piedāvās izmaiņas klimatā.

Add a comment

Drukāt