• Ziņas
  • Sabiedrība
  • SIA DEPO DIY nevēlās uzņemties atbildību par nopārdotajiem ūdens filtriem, kuri izraisīja plūdus vairākos Rīgas dzīvokļos

SIA DEPO DIY nevēlās uzņemties atbildību par nopārdotajiem ūdens filtriem, kuri izraisīja plūdus vairākos Rīgas dzīvokļos

2019. gada augustā Latvijas patērētāju tiesību aizsarsdzības centrs ir saņēmis vairākus nekustamo īpašumu īpašnieku iesniegumus par defektīvi ražotu ūdens filtru izplatīšanu, kuru dēļ tika appludināti vairāk nekā 30 dzīvokļi Rīgas robežās.

''Šie ūdens filtri ir kā laika bumba - uzstādi vienu dzīvoklī un jebkurā brīdī tas var sprāgt, appludinot dzīvokli un visus dzīvokļus zemāk. '' stāstīja viens no cietušo dzīvokļu īpašniekiem Ainārs. Tāpat kā pārējie cietušie īpašnieki, Ainārs ūdens filtru ir iegādājies veikalā SIA DEPO DIY. ''Pēc plūdiem momentāli devos uz veikalu Depo, kur iegādājos filtru, taču veikala vadība man ieskaidroja, ka viņi nepārdod defektīvu preci un veikals nav atbildīgs par to, kas notiek ar preci pēc pirkšanas.'' stāstījas Ainārs.

Defektīvo ūdens filtru izcelsmes valsts ir Ķīna un šo preci var iegādāties vairākos būvniecības un santehnikas veikalos, tajā skaitā arī veikalā SIA DEPO DIY. Nav zināms, cik daudzos dzīvokļos šie ūdens filtri tika uzstādīti, taču appludināto dzīvokļu un sūdzību skaits turpina augt.

PTAC turpina izmeklēt lietu un brīdina patērētājus par preces bīstamību. Tāpat PTAC atgādina, ka jebkurai Latvijas Republigā iegādātajai precei ir gaantijas laiks - fiziskai personai 2 gadi, juridiskajai personai 1 gads kopš iegādes brīža. PTAC informē, ka par nopārdoto preci atbildību vienmēr nes pārdevējs, un aicina cietušos vērsties PTAC centrā, ja gadījumā pārdevējs atsakās nest artbildību.

 

Drukāt