Policija uzskata, ka Deglava tilts nav drošs un ir slēdzams

Arī Valsts policija uzskata, ka Deglava tilta tehniskais stāvoklis rada nopietnas bažas par tā ekspluatācijas drošību, un tilts ir jāslēdz līdz ekspertīzes slēdzienam, portālam "Delfi" atzina Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis

"Pēdējā informācija par Deglava tilta tehnisko stāvokli rada nopietnas bažas par tā ekspluatācijas drošību. Mums nav tiesību riskēt, tādēļ es uzskatu, ka tilts satiksmei jāslēdz līdz ekspertīzes slēdzienam, ka tas ir pilnībā drošs satiksmes plūsmai," pauda policijas priekšnieks.

"Nedrīkstu pieļaut situāciju, kurā ir ļoti augsti riski, kas šobrīd līdz galam nav izvērtēti. Mums nav nepieciešama vēl viena traģēdija," savu viedokli pauda Ķuzis.

Viņš arī informēja, ka jau otrdienas rītā uzdevis Rīgas reģiona policijas pārvaldei kopā ar Rīgas domes Satiksmes departamentu izstrādāt satiksmes organizācijas plānu šajā situācijā.

Gan iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens ("KPV LV"), gan ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro ("KPV LV") ir pārliecināti, ka Augusta Deglava tilts ir nedrošs un satiksmei jāslēdz.

Abu ministru kopīgi rīkotajā preses konferencē pie tilta otrdien Nemiro skaidroja, ka, ja Rīgas dome nerīkosies izlēmīgi, tad jau ceturtdien tiks slēgts, jo tilta konstrukciju priekšizpētē secināts, ka tas ir bīstams.

"Jautājums ir par drošību, ne tik daudz par satiksmes organizāciju," noteica Nemiro. Viņš arī norādīja, ka sazinājies ar iekšlietu ministru, kas šajā jautājumā bijis ļoti uz sadarbību vērsts.

Būvniecības valsts kontroles biroja vadītājs Māris Demme žurnālistiem pauda, ka biroja ieskatā konkrētais satiksmes pārvads ir pirmsavārijas stāvoklī, un tam nav veikta detalizēta izpēte. Vaicāts, vai viņaprāt satiksme par tiltu patiešām ceturtdien būtu jāslēdz, Demme noteica, ka satiksmi vajadzēja slēgt jau agrāk.

Vaicāts, kā izpaudīsies satiksmes slēgšana, Ģirģens paskaidroja, ka to bloķēs Valsts policija, novirzot satiksmi pa citu ceļu.

Viņš atklāja, ka jau ir izdevis šādu rīkojumu par satiksmes slēgšanu pār tiltu. Uz jautājumu, vai Valsts policijai šāds rīkojums ir saistošs, Ģirģens noteica: "Protams." Viņš paskaidroja, ka galvenais uzdevums iekšlietu ministrijai ir nodrošināt sabiedrisko kārtību, un viņš godprātīgi kā ministrs pilda savus pienākumus.

Jau vēstīts, ka pēc Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) ekspertu secinātā par Deglava tilta Rīgā bīstamo stāvokli iekšlietu ministrs liks policijai slēgt satiksmi pār Deglava tiltu.

 

Drukāt