LB laidīs apgrozībā piemiņas monētu ar govs attēlu

Latvijas Banka (LB) otrdien, 19. jūlijā, laidīs apgrozībā divu eiro piemiņas monētu ar govs attēlu, portālu "Delfi" informēja LB.

Monēta būs likumīgs maksāšanas līdzeklis Latvijā un citās eirozonas dalībvalstīs.

Eiro piemiņas monētā "pārdzimis" mākslinieku Gunāra Lūša un Jāņa Strupuļa veidotais govs tēls, kas kā zemes un lauku simbols ilgus gadus rotāja divu latu apgrozības monētas, skaidroja LB. Jaunās divu eiro monētas kaltas Lietuvas kaltuvē UAB "Lietuvos monetų kalykla".

LB kasēs Rīgā un Liepājā monēta būs pieejama apmaiņai no otrdienas, 19. jūlija. Divu eiro piemiņas monētas "Latvijas brūnā" tirāža ir viens miljons eksemplāru.

Šāda tirāža ir pietiekama, lai monētas apmaiņai pietiktu visiem interesentiem vismaz vairākas nedēļas, liecina bankas pieredze.

10 000 monētu būs iespējams iegādāties "Brilliant Uncirculated" kvalitātē īpašā suvenīriesaiņojumā, tāpat būs pieejami īpaši eiro apgrozības monētu komplekti ar astoņām Latvijas eiro apgrozības monētām un piemiņas monētu ar govs atveidu "Brilliant Uncirculated" kvalitātē.

Monētas būs iespējams no pirmdienas, 18. jūlija, rezervēt LB jauno kolekcijas monētu un citu numismātikas produktu rezervēšanas sistēmā.

Šogad vēl plānots laist apgrozībā divu eiro piemiņas monētu "Vidzeme", kas ievadīs valsts simtgadei veltīto piemiņas monētu sēriju, informēja bankā.

Drukāt