Dabas aizsardzības pārvalde vērsīsies pret mežistrādes uzņēmumu

Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) sašutusi par mežistrādes uzņēmuma "Stiga RM" sākto reklāmas kampaņu, kurā tas aicina mežu īpašniekus steigties pārdot koksni, pirms šos īpašumus ir apsekojuši DAP speciālisti un atraduši aizsargājamos biotopus. DAP šo reklāmu uzskata par maldinošu un vērsīsies ar sūdzību Patērētāju tiesību aizsardzības centrā (PTAC), pieprasot pārtraukt tās pārraidīšanu, vēstī LNT Ziņas.

Add a comment

Drukāt

Cīņa pret plastmasu iestrēgusi normatīvo aktu kaudzē

2021. gadā katrai Eiropas Savienības (ES) valstu pašvaldībai būs jāpieņem Eiropas Parlamenta (EP) lēmums aizliegt vairākus vienreizlietojamās plastmasas izstrādājumus. Latvijas lielākās pašvaldības, kas ir arī aktīvas sabiedrisko pasākumu rīkotājas, par pārmaiņām šajā jomā domā, taču tās ieviest dzīvē traucējot normatīvie akti. Vienlaikus vairākas pilsoniskās iniciatīvas parāda, ka arī bez izmaiņām likumā ir iespējams panākt vēlamo efektu.

Add a comment

Drukāt

Cilvēku nolaidības un dabas apstākļu dēļ Latvijas ūdenstilpēs slāpst zivis

Ziemas aukstajā laikā pasakaini skaisti izskatās ledus kārta uz ūdenstilpēm, bet tā var kļūt par moku "vāku" zivīm, kā rezultātā tās skābekļa trūkuma dēļ iet bojā. Zivju slāpšana ziemas aukstajos mēnešos nav nekas neparasts, un arī šogad šī problēma piemeklējusi vairākas ūdenstilpes dažādos Latvijas novados. Problēmas radušās arī privāto dīķu īpašniekiem.

Add a comment

Drukāt

Jaunākās globālās sasilšanas prognozes ir dramatiskas, brīdina EK viceprezidents

Lai gan valstis, kas parakstīja ANO Klimata vienošanos, piekritušas ierobežot globālo sasilšanu no 1,5 līdz diviem grādiem pēc Celsija skalas, jaunākās prognozes liecina, ka pasaule šobrīd tuvojas pat 3,5 grādu rādītājam. Šādas izmaiņas dramatiski ietekmētu pasauli, tā Helsinkos notiekošajā Baltijas–Ziemeļvalstu konferencē par ilgtspējīgiem finansēšanas risinājumiem 9. novembra rītā sacīja Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētāja vietnieks eiro un sociālā dialoga jautājumos Valdis Dombrovskis.

Add a comment

Drukāt

Nevis uzpūsta problēma, bet zirgā lēkšana – ES cīnīsies pret klimata pārmaiņām

Kamēr ASV prezidents globālo sasilšanu sauc par uzpūstu problēmu, šai pus okeānam Eiropas Parlaments (EP) lec zirgā, lai augstu vicinātu klimata aizstāvju karogu. Otrdien, 3. jūlijā, EP deputāti Strasbūrā atbalstīja "Klimata diplomātijas" ziņojumu, kas paredz, ka turpmāk, izstrādājot dažādu nozaru politikas, būs jādomā arī par klimata aspektiem. Add a comment

Drukāt